Twój samochód całkowicie odmówił posłuszeństwa? A może masz dość ciągłych napraw i postanowiłeś pozbyć się dotychczasowego auta i kupić inne? Sprawdź, co możesz zrobić ze starym samochodem, tak aby na tym zyskać.

Co zrobić ze starym samochodem?

Stary samochód może stanowić spore obciążenie dla domowego budżetu. Nie dość, że takie auto dużo pali, to do tego często się psuje. W rezultacie co chwilę wydajesz pieniądze na naprawę, a i tak nie możesz być pewny, czy samochód znów nie odmówi posłuszeństwa. Poza tym składka na ubezpieczenie OC w takim przypadku może przyprawić o zawrót głowy. Zatem, jeśli masz dość kłopotów ze swoim samochodem i chcesz kupić inny, musisz podjąć decyzję, co zrobić z dotychczasowym autem.

Możesz oczywiście próbować sprzedać swój samochód innemu kierowcy. Jednak znalezienie odpowiedniego nabywcy, który zapłaci ci odpowiednią kwotę, może być i czasochłonne, i irytujące. A jeśli stan techniczny twojego auta jest daleki od dobrego, warto rozważyć inną opcję. Mowa oczywiście o oddaniu auta do stacji demontażu pojazdów, czyli na złom.

Dlaczego warto sprzedać auto na złom?

Przede wszystkim jest to jedyny legalny sposób, dzięki któremu możesz wyrejestrować auto. Poza tym możesz na tym dodatkowo zarobić. W zależności od samochodu i cen metali na rynku możesz uzyskać od 300 do 1000 zł, o ile masa pojazdu nie będzie mniejsza niż 90% wagi nowego auta. Do tego, jeśli twój samochód jest niesprawny, często możesz liczyć na to, że stacja demontażu pojazdów odbierze go od ciebie. Jednak takie szczegóły ustal odpowiednio wcześniej.

Nie wiesz, co zrobić ze starym samochodem, który już do niczego się nie nadaje? Najlepiej będzie oddać go na złom. Dzięki temu legalnie pozbędziesz się auta i będziesz mógł je wyrejestrować. A do tego jeszcze na tym zarobisz. Jednak zanim przekażesz samochód do stacji demontażu pojazdów, poszukaj złomowiska, na którym zyskasz najwięcej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry
Skup Aut i Złomowanie: Call Now Button 506-302-209
Przewiń do góry