Formalności dotyczące kasacji pojazdów

FAQ – Formalności dotyczące kasacji pojazdów


W tym dziale FAQ umieściliśmy wszystkie pytania i odpowiedzi odnośnie formalności, które mogą nasunąć się na myśl przy złomowaniu pojazdów. Zebraliśmy tu kwestie dokumentów potrzebnych do kasacji auta, wymogi oraz zasady, z którymi każdy właściciel auta może się spotkać, decydując się na sprzedanie samochodu na złom.


Wybierz jedna z trzech kategorii, która Cię interesuje:

 • Pytanie: Czy kupicie samochód bez OC?
  Odpowiedź: Tak, przyjmiemy pojazd bez OC.
  Złomujemy każdego rodzaju auta, zarówno te bez OC jak i bez przeglądu. Nie musisz się zatem martwić o ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Zadzwoń do nas, a my pokierujemy dalej rozmową, aby sprawnie zezłomować auto
 • Pytanie: Czy odzyskam moje OC sprzedając auto na złom? 
  Odpowiedź: W momencie zezłomowania samochodu oc zostaje u właściciela samochodu.
  aaa
 • Pytanie: Ile zajmą formalności dotyczące oddania samochodu na złom?
  Odpowiedź: 10 minut.
  Sama procedura wypełnienia odpowiednich formalności potrzebnych do zezłomowania auta jest przeprowadzana przez naszą firmę. Staramy się skrócić cały proces, aby zaoszczędzić Państwu czas. Cały proces trwa około dziesięciu minut.
 • Pytanie: Czy będę musiał iść jeszcze do jakiegoś urzędu w sprawie złomowania?
  Odpowiedź: Nie, wszystkie formalności związane ze złomowaniem samochodu załatwia nasza firma.
  Posiadamy odpowiednie uprawnienia do złomowania aut, co oznacza, że wszelkimi formalnościami zajmujemy się my, a nie firmy współpracujące, jak to ma miejsce w wielu innych złomowiskach. Pozwala to na zaoszczędzenie Państwu czasu i drogi. Jeśli istnieją jakieś dodatkowe procedury, o których są Państwo świadomi a nie wiążą się stricte ze złomowaniem, proszę dzwonić. Z pewnością odpowiemy na pytania.
 • Pytanie: Jakie formalności mnie czekają przy złomowaniu samochodu? 
  Odpowiedź: Wydajemy wszystkie dokumenty związane z kasacją pojazdu.
  Jest ich naprawdę niewiele. Po przeprowadzonej procedurze otrzymują Państwo od nas wszystkie dokumenty związane z kasacją pojazdu i, to tyle. Szybko i od ręki!
 • Pytanie: Potrzebuję faktury/rachunku/pokwitowania/innej formalności. Jesteście w stanie to załatwić? 
  Odpowiedź: Wydajemy wszystkie dokumenty związane z kasacją pojazdu.
  Nasza firma posiada kompetencje, aby wydać wszystkie potrzebne dokumenty związane ze zezłomowaniem auta.
 • Pytanie: Jakie są potrzebne dokumenty żeby zezłomować pojazd? 
  Odpowiedź: Dowód pojazdu, karta jeżeli była wydana, tablice rejestracyjne, dowód na bycie właścicielem pojazdu lub upoważnienie faktycznego właściciela do złomowania pojazdu.
  Aby zezłomować pojazd, potrzebne będą dokumenty powiązane z nim: dowód pojazdu oraz, jeśli została wydana, karta pojazdu. Dodatkowo konieczne będzie okazanie dowodu na bycie właścicielem złomowanego pojazdu lub upoważnienie do złomowania przez faktycznego właściciela/właścicieli pojazdu.
 • Pytanie: Jestem współwłaścicielem / nie jestem właścicielem złomowanego pojazdu. Mogę nadal sprzedać samochód na złom? 
  Odpowiedź: W takim wypadku wymagane jest upoważnienie od współwłaściciela pojazdu o możliwości zezłomowania pojazdu.
  Ponieważ nie możemy przyjąć pojazdu bez posiadania zgody wszystkich właścicieli pojazdu w przypadku, gdy jest ich więcej, lub gdy osoba złomująca nie jest właścicielem wymagamy upoważnienia do złomowania przez faktycznego właściciela/właścicieli pojazdu
 • Pytanie: Mój samochód nie ma ważnego przeglądu ani OC. Mogę go u was zezłomować? 
  Odpowiedź: Tak, złomujemy samochodu bez OC i bez ważnego przeglądu.
  Zezłomujemy każde auto, również takie, które nie posiada ważnego OC ani przeglądu. Zadzwoń, aby dowiedzieć się o szczegóły
 • Pytanie: Czy brak tablic rejestracyjnych ma wpływ na złomowanie pojazdu? 
  Odpowiedź: Nie. Właściciel musi jedynie napisać oświadczenie o zagubieniu tablic rejestracyjnych.
  Utrata tablic rejestracyjnych, szczególnie podczas wypadków zdarza się często i niejednokrotnie sytuacja nie pozwala na ich odszukanie. Można je równiez zwyczajnie zgubi. Chcąc zatem zezłomować samochód bez tablic rejestracyjnych poprosimy Cie o złożenie Oświadczenie o Zgubieniu Tablic Rejestracyjnych
 • Pytanie: Czy podpiszecie ze mną umowę kupna-sprzedaży? 
  Odpowiedź: Tak, również prowadzimy taka formę zezłomowania pojazdu.
  Oczywiście forma umowy kupna-sprzedaży jest jedną z dostępnych u nas form złomowania. Tutaj możesz zobaczyć przykład takiej umowy złomowania samochodu
 • Pytanie: Jakie są możliwe formy zapłaty za złomowany pojazd? 
  Odpowiedź: Odbieramy pojazd i w tym momencie płacimy gotówką.
  Najwygodniejsza i najmniej angażująca formą zapłaty jest zapłata gotówką. Po załadowaniu pojazdu na lawetę rozliczamy się od reki na z góry określoną podczas wyceny kwotę. Zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się, ile otrzymasz za swoje auto.
Przewiń do góry
Skup Aut i Złomowanie: Call Now Button 506-302-209
Przewiń do góry